15 ЛЮТОГО – 33-ТЯ РІЧНИЦЯ ВИВЕДЕННЯ ВІЙСЬК З АФГАНІСТАНУ

15 лютого на території Середино-Будської міської територіальної громади відбулись урочистості з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 33-ї річниці виведення військ з Афганістану.

Зі словами подяки звернувся  до учасників бойових дій  міський голова Середино-Будської міської ради Олександр ГЕН. Він подякував їм за патріотизм, самопожертву та вірність військовій присязі, побажав нашим землякам міцного здоров’я, добробуту, мирного неба над головою.

У День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, у Середино-Будському центрі культури і дозвілля відбувся урочистий захід «Болить і досі всім Афганістан».

У Середино-Будській публічній бібліотеці розгорнуто виставку «Афганістан далекий і чужий, у кожній пам’яті живий», на якій представлені книги про «афганську» сторінку історії.

У соціальних мережах закладами культури були розміщені відео ролики присвячені пам’яті загиблих та померлих воїнів інтернаціоналістів Серединобудщини.

З метою вшанування учасників бойових дій на території інших держав у закладах освіти проведено виховні заходи «Афган болить в душі моїй», «Афганістан невтомний крик скрізь час», перегляд презентацій «Афганістан: десять років війни» та інші тематичні заходи.

Варто нагадати, що після закінчення Другої світової війни українські військові брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. 15 лютого 2022 року виповнюється 33 роки із дня завершення неоголошеної війни. Вона  тривала майже 10 років і вимагала великих матеріальних і людських жертв. Участь у ній взяли 160 тисяч 375 українських військовослужбовців, 3360 з яких загинули, 72 зникли безвісти, близько 4000 отримали інвалідність.

Давайте ж і ми з вами будемо пам`ятати подвиги учасників бойових дій, ветеранів, виявлятимемо розуміння до тих, хто пройшов через війну і для кого вона триває й досі.