ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

   Щороку , 29 січня, українці віддають данину пам’яті студентам, які героїчно полягли в бою під Крутами 1918 року, ставши символом героїзму української молоді у боротьбі за незалежну Україну.

   В цей день відбулася подія, яка стала одночасно трагічною та героїчною сторінкою в історії Української революції 1917-1921 років. На залізничній станції Крути вояки-студенти прийняли нерівний бій за підступи до Києва, вони опинилися у центрі бою без належної підтримки, але не відступили. Ціною свого життя юні добровольці зупинили наступ противника. 300 оборонців Крутів полягли смертю хоробрих. Нечисленні полонені були закатовані. Дивом врятувалися одиниці з числа добровольців. Цей подвиг став  легендою, символом героїзму та жертовності  молодого покоління в  боротьбі за  свободу і незалежність українського народу, взірцем палкої любові та відданості Батьківщині.

   У Середино-Будському будинку культури було створено відеоролик про події того часу. Прозвучали слова скорботи від учасників гуртків будинку культури. Культ організатор Ольга Єлдунова виконала пісню «Молитва за Україну». Відео було викладене 29 січня 2021р. у соціальній мережі Facebook та Instagram.

 

 

Матеріали надано методичним кабінетом 

Середино-Будського районного будинку культури