ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

20 лютого, згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”, в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні. Цього дня вшановуємо пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави.

На шляху до незалежності український народ завжди приносив у жертву своїх найкращих синів і дочок. У цьому довгому списку є і Герої Небесної Сотні. Саме вони зуміли рішуче стати до боротьби із злом, заплативши за перемогу надвисоку ціну – власне життя.

Ми вшановуємо пам’ять Героїв України, Героїв Небесної Сотні,  які віддали своє життя за нашу рідну землю, за Україну. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.

Сьогодні, в умовах війни на сході України, маємо частіше згадувати доленосні події, які стали символом боротьби за свободу та гідність. Майдан перестав бути назвою місцевості. Він став символ Свободи. 

З метою увічнення громадянської і національної відваги, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні в закладах освіти та культури громади відбулись культурно-просвітницькі заходи.

З метою пробудження патріотизму виявлення любові до Батьківщини та її захисників в бібліотеках представлені книжкові виставки літератури  «Час плине, а пам’ять залишається…», «Не зірки падають з небес, зірки ідуть на небеса», «Україна – територія Гідності і Свободи», які висвітлюють хроніку історичних подій  2013-2014 років, проведено патріотичні години «Летить у вись Небесна Сотня», «Ангели, що тримають небо», «Небесна Сотня воїнів Майдану».

Середино-Будською публічною бібліотекою опубліковано в соціальних мережах інформаційний соціальний ролик «Вільні творити майбутнє» https://www.facebook.com/bibliotekasbuda.bibliotekasbuda

Середино-Будським центром культури і дозвілля опубліковано ролик «Герої не вмирають!» https://www.facebook.com/rbk.sbuda, організовано перегляд  фільму «Кіборги», проведено тематичний захід «Герої ніколи не вмирають, герої в нашій пам’яті».

У закладах загальної середньої освіти до Дня Героїв Небесної Сотні пройшли тематичні заходи, бесіди «Хто вони Герої Небесної Сотні?», «Їх подвиги пам’ятатимемо завжди» та інші виховні заходи.

Герої не вмирають! А живуть в наших душах, торкаються струн нашого серця. Ми закликаємо вас сьогодні згадати у ваших молитвах усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє.  Хай пам’ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

Вічна пам’ять Героям Небесної Сотні та всім воїнам АТО, які поклали своє життя, захищаючи незалежність і майбутнє нашої Батьківщини.