День визволення в`язнів концтаборів

Пам’ятати, щоб не повторилося

11 квітня в’язні найбільшого концтабору смерті Бухенвальд біля Веймара назавжди змінили хід історії людства. Здолавши нацистських катів в інтернаціональному повстанні, полонені нарешті вийшли на волю та вдихнули повними грудьми.

Саме цього дня 1945 року з його воріт вийшов останній в’язень. Ця пам’ятна дата увійшла в історію як Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів з сумно відомим написом «Кожному своє». Під час Другої Світової війни в таборах перебувало 18 мільйонів чоловік, 11 мільйонів були знищені. Тому ця дата болить незагойною раною в серцях людей. В цей день Україна разом з цілим світом вклоняється людям, які пройшли через пекло фашистських концтаборів.

Відтоді пройшло немало часу, та страшні злочини проти людства не мають строку давності. Геноцид цілих народів, масові розстріли дорослих та дітей на «фабриках смерті» в окупованих нацистами країнах, тортури та непосильна каторжна праця знищили мільйони безневинних людей. Серед них і наші земляки, чиє життя обірвалось за колючим дротом концтаборів.

Це все – в нашій пам’яті назавжди, що передаватиметься з покоління в покоління.  

Уклонимося мужності та світлій пам’яті людей, життя яких обірвалось за колючим дротом. Наш обов’язок — пам’ятати про трагічні події Другої світової війни.

Працівники Середино-Будської публічної бібліотеці в пам’ять про ці трагічні події підготували книжкову виставку «Пам’ятати, щоб не повторилося».

Ознайомитися з відео оглядом книг даної тематики можна на YouTube каналі Середино-Будської публічної бібліотеки за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=N4g-IfMtJiQ