НА ТЕРИТОРІЇ СЕРЕДИНО-БУДСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ ВІДСВЯТКУВАЛИ СВЯТО ІВАНА КУПАЛА

Найколоритніше та найцікавіше свято яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят – це свято Івана Купала.

В нашому місті вже стало традицією вітати всіх на Івана Купала, це одне з наймістичніших і популярніших свят, яке відзначають в ніч з 6 на 7 липня.

Вечері 6 липня другий рік поспіль на березі ріки Ластовецька зібралися мешканці міста та гості для чарівного дійства. Метою свята було показати традиції українського народу з вшануванням народних свят, передати їх нащадкам, викликати інтерес до етнографічної пошукової роботи, відволікти людей від своїх проблем, надати можливість для спілкування, подарувати радість.

Театралізоване свято проводили місцеві артисти та працівники КЗ «Середино-Будський ЦКіД». В кращих українських традиціях дівчата плели віночки і підпаливши свічки та загадавши бажання спустили їх на воду, всі з задоволенням водили хоровод.

Кожний культурно-масовий захід дає можливість проявити себе молоді, з’являються нові таланти, які бажають приймати участь в наших заходах, надають нові ідеї і їх реалізовують. Всіх присутніх порадував своїми піснями та виконанням новий рок-гурт «Одержимость». Шквал емоцій прихильників викликав виступ рок-гурту «Штрих-код» та «SkySource». Своїм співом гурти підняли з місць всіх присутніх, ноги несли танцювати, а душа підспівували знайомі пісні.

Цього дня в місцевому парку для жителів міста працівниками Середино-Будської публічної бібліотеки було організовано бібліомайданчик «Срібна купальська роса». Жителям міста була представлена книжково-ілюстраційна виставка «Немає переводу добрим звичаям народу», з літературою по українознавству, етнографі, народознавству. Бібліотекарі підготувала цікаву розповідь про історію свята, познайомила з купальською обрядовістю. Не обійшлося і без вікторини, присвяченої святу Івана Купала.

Одним з атрибутів цього свята є віночок, сплетений з різноманітних трав та квітів. Працівниками бібліотеки було проведено майстер-клас «Чарівність Купальського вінка», де були розкриті секрети плетіння вінків, адже купальський вінок – це не просто окраса, а й оберіг, бо в ньому є чаклунська сила!

Це народознавче свято подарувало піднесений настрій, багато позитивних емоцій та збагатило новими знаннями про добрі традиції наших предків.