ОХОРОНА ПРАЦІ – ЗАПОРУКА ЖИТТЯ

ОХОРОНА ПРАЦІ – ЗАПОРУКА ЖИТТЯ

З ініціативи Міжнародної організації праці кожного року 28 квітня відзначається Всесвітній день охорони праці.

Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими працівниками в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули та отримали травму на виробництві.

У цей день більш ніж у ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.

В Україні цей День відзначається відповідно до Указу Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року щорічно 28 квітня. Цього року Україна долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці провести заходи до Всесвітнього дня охорони праці під гаслом «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР».

Охорона праці – це система правових, соціально-економічних, санітарно-гігієнічних заходів, спрямованих на збереження здоров’я та працездатності людини. Конституція України гарантує всім працівникам право на безпечні умови праці. Створення таких умов і є завданням охорони праці.

Середино-Будська публічна бібліотека підготувала інформаційний огляд до Всесвітнього дня охорони праці 2021 «Охорона праці- запорука життя». Відео-огляд можна подивитися на YouTub каналі Середино-Будської публічної бібліотеки за посилання:

https://www.youtube.com/watch?v=VwV5On8B8ME