ПЕДАГОГІЧНИЙ МЕСЕДЖ «ІНТЕРАКТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ»

31 травня 2021 року педагогічні працівники Зноб-Новгородського дошкільного закладу освіти стали учасниками педагогічного меседжу  «Інтерактивні технології розвитку мовлення дітей дошкільного  віку», який провели фахівці Центру професійного розвитку педагогічних працівників Середино-Будської міської ради.

        З презентацією «Інтерактивні технології розвитку мовлення дітей дошкільного віку»  виступила консультант ЦПР ПП Алла ЛЮБЧЕНКО, яка зазначила, що використання інтерактивних технологій і методів навчання в сучасному дитячому садку дає характеристику професійної компетенції педагога ЗДО. Консультант також звернула увагу вихователів  на те, що інтерактивне навчання –  це технології, які дають можливість та сприяють дітям спільно, взаємно, жваво, енергійно й рухливо займатися під час освітнього процесу.

Алла Іванівна навела приклади інтерактивних форм і методів роботи з дітьми у дошкільному закладі, зосередила вихователів на іграх, які спрямовані на розвиток зв’язного мовлення, формування вмінь комунікативної діяльності.

       Впровадженню інтерактивних технологій у навчально-виховний процес передує планування освітнього процесу закладу освіти,  вихователів, вихователя-методиста, музичних керівників, інструкторів з фізичного виховання, вихователів з образотворчої діяльності, якому   приділила увага під час презентації «Про планування освітнього процесу в дошкільному навчальному закладі» відповідальна за дошкільну освіту Світлана ТОЧЬОНА. Світлана Геннадіївна наголосила, що планування повинно забезпечити гармонійний, різнобічний розвиток особистості дитини з орієнтацією на її цінності та інтереси, збереження дитячої субкультури.

Психолог Центру Оксана СЕМЕНЮК провела практичне заняття для педагогів з профілактики синдрому емоційного вигорання. В ході роботи учасники здійснили самодіагностику психоемоційного стану, опрацювали вправи для зняття напруги з лицьової мускулатури, релаксаційні дихальні вправи, виконали звукову гімнастику. Оксана Іванівна зауважила, що  фізичний стан відіграє найважливішу роль в регуляції емоцій, тому дуже важливо дотримуватись правил психогігієни.

Відповідно до запиту закладу освіти консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Любов КАСЕКО розповіла про організацію внутрішньої системи забезпечення якості освіти у ЗДО. Консультант звернула увагу на такі питання:

Що включає у себе оцінювання якості освітньої діяльності ЗДО? Як пов’язані інституційний аудит та внутрішня система забезпечення якості освіти? Яка роль батьків у процесі аудиту? Як проходить аудит? Де дізнатися про результати проведеного аудиту?

Особливу увагу Любов Дмитрівна приділила документу «Методичні рекомендації з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у ЗДО»

 По закінченню заходу учасники обмінялися думками та висловили свої враження, пропозиції, побажання щодо проведеного  педагогічного меседжу.