ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ З ВИКОРИСТАННЯМ ДИСТАНЦІЙНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ

Відповідно Постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID– 19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV2» (зі змінами),  враховуючи  Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів під час проведення культурно-мистецьких заходів на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID– 19), затвердженими Постановою головного санітарного лікаря України від 06 вересня 2021 року №10 (далі – Тимчасові рекомендації), Протоколу №14 від 28.10.2021 позачергового засідання Сумської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, враховуючи,  погіршення епідемічної ситуації та зростанням захворюваності на COVID-19, відповідно до Положення «Про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 08 вересня 2020 року N 1115, наказу Управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Середино-Будської міської ради від 28.10.2021 № 232 заклади освіти Середино-Будської міської ради  з 01.11.2021 по 08.11.21 переведено на дистанційну форму навчання.

Керівниками закладів освіти видано накази «Про організацію роботи під час карантину», відповідно яких запроваджено дистанційний режим роботи.

Навчальний процес здійснюється відповідно до освітніх програм закладів освіти та забезпечує виконання державних стандартів.

В Опорному Середино-Будському ЗЗСО І-ІІІ ст. №1 для учнів 1-11 класів організовано навчання з використанням дистанційних технологій на платформі Classroom, де у дітей є доступ до завдань, ведеться зворотній зв’язок з вчителем. Для організації синхронного режиму педагоги використовують сервіси Zoom та Meet. Створені групи Viber для підтримки спілкування в чатах з батьками, учнями, педагогами, адміністрацією школи.

В Опорному Середино-Будському ЗЗСО І-ІІІ ст. №2 навчальні заняття  проводяться  через додаток  для відео- конференцій ZOOM та сервісу GoogleДиску. Розклад занять та робочі години на час дистанційного навчання максимально наближені до звичайних. Вчителі підтримують зворотній зв’язок з учнями та батьками через групи створені у Viber.

Вчителі опорних закладів освіти  використовують платформу для дистанційного та змішаного навчання  «Всеукраїнська школа онлайн».

У Чернацькому НВК «ЗЗСО І-ІІІ ст. ЗДО» дистанційне навчання організовано з використанням сайту закладу освіти та соціальних мереж. Всі завдання розміщуються на окремій сторінці сайту, додатково викладається у Viber та  WhatsApp.

Якщо в учнів немає можливості використовувати Інтернет ресурси, то з ними зв’язуються через мобільний зв’язок.

У Старогутському НВК «ЗЗСО І-ІІІ ст.-ЗДО» частина дистанційного навчання організовано через Viber, WhatsApp, Zoom, (з тими учнями, у яких є доступ до мережі Інтернет), а для тих учнів, що не мають змоги  використовувати Інтернет, взаємодія організована з використанням інших засобів: телефонний зв’язок, передачу завдання в письмовому вигляді через батьків. Всі завдання продубльовані на сайті навчального закладу. Вчителі працюють в штатному режимі, відповідно до розкладу та тарифікації. Вони забезпечують регулярне відстеження результатів навчання, а також, в асинхронному режимі, надають підтримку і допомогу в освітньому процесі.

У Жихівському НВК «ЗЗСО І-ІІІ ст.-ЗДО» дистанційне навчання організовано через Viber, у телефонному режимі, через зв’язок з батьками  здобувачів освіти.