СХИЛЯЄМО ГОЛОВИ ПЕРЕД СВІТЛОЮ ПАМ’ЯТТЮ

Проходять роки, і все далі від нас незабутня весна 1945-го.

9 Травня є найсвітлішою і найдорожчою датою, у якій воєдино злилися почуття неймовірної гіркоти й болю, а також безмежної радості й гордості за свій великий народ. Ми низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто зупинив фашистську навалу ціною власного життя, складаємо глибоку шану всім, хто виборював перемогу в жорстоких боях і самовіддано працював у тилу.

В Опорному Середино-Будському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 під гаслом «1939-1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!» проведено заходи, присвячені Дню пам’яті  та примирення, Дню Перемоги над нацизмом у Європі.

Для учнів перших-четвертих класів були  проведені   уроки  пам’яті  «Тільки пам’ять не сивіє, вічно житиме в віках ». Під час виховних бесід учні та педагоги розповідали про важкі часи війни,  незабутній подвиг солдат, які ціною свого життя врятували світ від фашизму, про  нелегке життя в тилу.

Із учнями середньої та старшої ланки вчителі  історії, класні керівники провели уроки мужності, історичні години, проводять дослідницьку й пошукову роботу «Свідки  подій».

Проведення таких заходів сприяє вихованню в дітей почуття патріотизму; поважне ставлення до історичної пам’яті свого народу; моральну культуру учнів, розвиває здатність відчувати, співпереживати.

ПАМ’ЯТЬ
І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.

Їх життя, їх помисли високі,
Котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій,
Як зіницю ока, берегти.
                                                 В. Симоненко