СТАРТУЄ СЕРТИФІКАЦІЯ ВЧИТЕЛІВ 2021 РОКУ: ПЕРШИЙ ЕТАП ВІДБУДЕТЬСЯ 27 ЛЮТОГО

Перший етап сертифікації – незалежне тестування фахових знань та умінь учителів початкової школи – розпочнеться об 11.00 27 лютого 2021 року

Допуск учасників сертифікації до пунктів тестування здійснюватиметься з 10.15 до 10.50. Для входу до пункту тестування учасник сертифікації має показати  паспорт або інший документ, що посвідчує особу, та лист-виклик.

Листи-виклики розміщено в «Кабінеті учасника сертифікації». У них зазначено адреси пунктів проведення незалежного тестування. Радимо учасникам сертифікації завчасно роздрукувати лист-виклик: цей документ є обов’язковим для допуску до пункту тестування.

Тест укладено українською мовою. Він містить 100 завдань, на виконання яких відведено 180 хвилин. Зміст тесту визначено Програмою незалежного тестування. Також у доступі – орієнтовний розподіл завдань відповідно до Програми і схема нарахування балів за виконання тестових завдань. 

Крім того, на YouTube-каналі Українського центру оцінювання якості освіти учасники сертифікації мають можливість ознайомитися із завданнями незалежного тестування попередніх років і коментарями до них.

Перший етап сертифікації − незалежне тестування − організовує Український центр оцінювання якості освіти. Два наступні етапи проводитиме Державна служба якості освіти:

самооцінювання власної педагогічної майстерності учасником сертифікації (29 березня – 20 квітня);

вивчення практичного досвіду учасників сертифікації (20 вересня – 12 листопада).

Нагадаємо, що сертифікація педагогічних працівників − це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи.

Мета сертифікації − виявити і заохотити вчителів з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Педагоги, які успішно пройдуть сертифікацію, отримають надбавку в 20% до заробітної плати. Крім того, успішне проходження сертифікації зараховується як проходження чергової або позачергової атестації педагогічним працівником, а також є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та педагогічного звання.

Нагадаємо, Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет розповів про те, що сертифікацію вчителів початкової школи 2020 року успішно пройшли 902 педагоги.