ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ «СОНЯХ ПАМ’ЯТІ»

Щороку 29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року № 621 для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за батьківщину, як нагадування про одну із найкривавіших подій війни на сході України – Іловайську трагедію.

Цього дня на всій території України заплановано проведення низки пам’ятних та національно-патріотичних заходів.

У місті Середина-Буда було приспущено Державний прапор України та оголошено  хвилини мовчання, обмежено розважально-концертні заходи.

Заклади культури міста долучились до Всеукраїнської акції пам’яті «Сонях».

Відвідувачі Середино-Будської дитячої бібліотеки-філії взяли активну участь в  акції «Сонях». Діти з задоволенням переглянули майстер – клас, який продемонстрували бібліотекарі та швидко підхопили ідею зі створення квітки соняшника.

На майстер-класі була присутня донька учасника АТО Мазурок Кароліна. Учасники акції передали квітку-сонях її батькові.

Також в бібліотеці  створена  книжкова виставка  «Живі поки пам’ятаємо» про тих, хто на передовій ціною власного життя береже наш мир.

У рамках проведення Всеукраїнської акції пам’яті «Сонях» для юних серединобудців у комунальному закладі «Середино-Будський центр культури і дозвілля» було проведено тематичний захід до Дня пам’яті захисників України та  майстер-клас «Сонях – як символ України».

На початку присутні почули розповідь про відзначення Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави та хвилиною мовчання вшанували їх пам’ять.

Під час проведення майстер-класу присутні мали змогу власноруч створити символічну квітку соняшника.

На згадку про захід кожна дитина отримала емблему «Сонях пам’яті», як символ історичної мужності українських воїнів, символ життя України.

На завершення акції діти роздали власноруч створені квітки жителям міста.

Україна об’єднується в шані і вдячності нашим співвітчизникам, які, відстоюючи свободу і незалежність країни, віддали свої життя в ім’я майбутніх поколінь, зберігши тим самим мирне життя на більшій території України. Згадаймо кожного, хто віддав своє життя за Україну, хто сьогодні боронить нашу державу в зоні проведення антитерористичної операції.